Také uvažujete o tekuté tapetě a prohlížíte si ceník tekutých tapet? Nikdy jste o ní neslyšeli anebo slyšeli, ale dosud nevyzkoušeli? Je známo, že Nejlepší zkušenost je vždy na vlastní kůži, a pro tekuté tapety to platí dvojnásob. Vy si je totiž můžete pokládat sami a nepotřebujete k tomu žádné asistenta ani řemeslníka.
Výraz „pokládat“ je vlastně tak trochu nepřesný, ve skutečnosti nejde o papírové role, které se nanáší pomocí lepidla, ale jde o sypkou směs, co se smíchá s vodou a roztírá po zdivu dřevěným hladítkem nebo plechovou či plastovou stěrkou.
Perfektně vyrovnáte prohlubně či výstupky – výhodou tekutých tapet je schopnost pokrýt silnější vrstvou nanášený povrch tak, že zmizí drobné nerovnosti, jako jsou praskliny nebo hrbolky. Tohoto efektu nelze docílit běžnou papírovou tapetou, tam bude každý hrbolek dobře patrný.
Nejsou vidět spoje – pokládání papírových tapet je bohužel provázeno viditelnými spárami, a to není zrovna ideální pro váš estetický dojem. Pokud se vám podaří tapetu přilepit přesně na sebe, na setinu milimetru, pak to bude v pořádku, ale ruku na srdce, podaří se vám to všude po celé délce tapet v místnosti? Tohle dilema u tekutých tapet řešit nemusíte, tam žádné spáry nejsou, ani jiné přechodové linie.
Mohou je olizovat i děti – ne, že bychom vás nabádali k olizování tapet se zjevným úmyslem, ale v některých rodinách mohou být všetečné děti, co rády testují vše, co jim přijde pod ruku, i svými chuťovými vjemy. Proč ne, u tekutých tapet si to mohou dopřát a nic se jim nestane, neboť sestávají z organických látek, jako je celulóza, netoxické lepidlo karboxymethylcelulóza, bavlna, hedvábí, vlna, dubová kůra, želatina, řasy, slída atp. Některé tekuté tapety však mohou obsahovat fungicidní přípravky proti plísním, o tom se ale raději zavčasu informujte. Fungicidní přípravky se přidávají i do lepidel na papírové tapety a obvykle se to dozvíte alespoň z příbalového letáku.